ponad 15 lat doświadczenia

projekty realizowane w całej Europie

ambitna i wykwalifikowana kadra

FST-AUTOMATYKA Sp. z o. o. powstała w wyniku wieloletniej współpracy specjalistów wywodzących się z kadry naukowo-dydaktycznej Politechniki Łódzkiej, działających w branży elektroniki i automatyki przemysłowej. W obecnej formie firma FST-AUTOMATYKA funkcjonuje na rynku od kwietnia 2012 roku. Firma posiada wykwalifikowanych elektryków, automatyków oraz programistów, którzy posiadają uprawnienia grup I i II SEP z dozorem, eksploatacją i możliwością wykonywania pomiarów elektrycznych włącznie.

Specjalizujemy się głównie w kompleksowej realizacji systemów sterowania procesami przemysłowymi. Dzięki kadrze wykształconych specjalistów (głównie absolwentów Politechniki Łódzkiej) z dużym doświadczeniem wdrożeniowym, jesteśmy w stanie zrealizować dowolny przemysłowy system automatycznego sterowania (również w strefach zagrożonych wybuchem, zgodnie z wymaganiami dyrektyw ATEX), począwszy od projektu, poprzez budowę szaf sterowniczych oraz wyposażenie obiektu w aparaturę kontrolno-pomiarową, kończąc na uruchomieniu oraz nadzorze nad prawidłową pracą nowo uruchomionego systemu.

Ponadto tworzymy oprogramowanie sterowników przemysłowych PLC oraz wizualizacje HMI/SCADA. Mamy doświadczenie w implementacji projektów na systemach przemysłowych wiodących światowych marek, m.in.:

 

 

 

Ze względu na duże doświadczenie w dziedzinie elektroniki, zajmujemy się także projektowaniem, montażem oraz uruchamianiem specjalizowanych i prototypowych układów elektronicznych, zarówno analogowych jak i cyfrowych, w tym także systemów mikroprocesorowych. Jesteśmy w stanie zaprogramować oraz uruchomić system oparty o dowolny współczesny mikrokontroler jednoukładowy lub procesor sygnałowy.

W naszej ofercie znajdują się:

  • Automatyzacja procesów przemysłowych - realizacje kompleksowe (projekt - budowa - uruchomienie)

  • Projektowanie przemysłowych systemów zasilania i sterowania

  • Programowanie sterowników PLC

  • Wizualizacje procesów przemysłowych (HMI/SCADA)

  • Zabudowa i montaż szaf aparaturowych

  • Uruchomienia i nadzór nad systemami przemysłowymi

  • Projektowanie i programowanie systemów mikroprocesorowych

  • Tworzenie specjalizowanego oprogramowania komputerowego do zastosowań przemysłowych

Jesteśmy również certyfikowanym integratorem i dostawcą urządzeń, rozwiązań, sprzętu oraz oprogramowania z obszaru automatyki przemysłowej firmy Schneider Electric.