O nas

 

ponad 15 lat doświadczenia

projekty realizowane w całej Europie

ambitna i wykwalifikowana kadra

FST-AUTOMATYKA Sp. z o. o. powstała w wyniku wieloletniej współpracy specjalistów wywodzących się z kadry naukowo-dydaktycznej Politechniki Łódzkiej, działających w branży elektroniki i automatyki przemysłowej. W obecnej formie firma FST-AUTOMATYKA funkcjonuje na rynku od kwietnia 2012 roku. Firma posiada wykwalifikowanych elektryków, automatyków oraz programistów, którzy posiadają uprawnienia grup I i II SEP z dozorem, eksploatacją i możliwością wykonywania pomiarów elektrycznych włącznie. Specjalizujemy się głównie w kompleksowej realizacji systemów sterowania procesami przemysłowymi.

Dzięki kadrze wykształconych specjalistów (głównie absolwentów Politechniki Łódzkiej) z dużym doświadczeniem wdrożeniowym, jesteśmy w stanie zrealizować dowolny przemysłowy system automatycznego sterowania (również w strefach zagrożonych wybuchem, zgodnie z wymaganiami dyrektyw ATEX), począwszy od projektu, poprzez budowę szaf sterowniczych oraz wyposażenie obiektu w aparaturę kontrolno-pomiarową, kończąc na uruchomieniu oraz nadzorze nad prawidłową pracą nowo uruchomionego systemu. Ponadto tworzymy oprogramowanie sterowników przemysłowych PLC oraz wizualizacje HMI/SCADA. 

Ze względu na duże doświadczenie w dziedzinie elektroniki, zajmujemy się także projektowaniem, montażem oraz uruchamianiem specjalizowanych i prototypowych układów elektronicznych, zarówno analogowych jak i cyfrowych, w tym także systemów mikroprocesorowych. Jesteśmy w stanie zaprogramować oraz uruchomić system oparty o dowolny współczesny mikrokontroler jednoukładowy lub procesor sygnałowy.

Współpraca:

FST-AUTOMATYKA dba o  rozwój nowej kadry. Dlatego od lat przeprowadza praktyki zawodowe dla studentów Politechniki Łódzkiej oraz łódzkich techników. Dodatkowo uczestniczy w projektach unijnych, pozwalających zapoznać się z tematyką automatyki i elektroniki młodym elektrotechnikom i automatykom.

Mamy doświadczenie w implementacji projektów na systemach przemysłowych wiodących światowych marek, m.in.:

W naszej ofercie znajdują się:

  • Automatyzacja procesów przemysłowych – realizacje kompleksowe (projekt – budowa – uruchomienie)
  • Projektowanie przemysłowych systemów zasilania i sterowania
  • Programowanie sterowników PLC
  • Wizualizacje procesów przemysłowych (HMI/SCADA)
  • Zabudowa i montaż szaf aparaturowych
  • Uruchomienia i nadzór nad systemami przemysłowymi
  • Projektowanie i programowanie systemów mikroprocesorowych
  • Tworzenie specjalizowanego oprogramowania komputerowego do zastosowań przemysłowych
  • Serwis 24/7
  • Montaż aparatury kontrolno pomiarowej

Jesteśmy również certyfikowanym integratorem i dostawcą urządzeń, rozwiązań, sprzętu oraz oprogramowania z obszaru automatyki przemysłowej firmy Schneider Electric.